|
Telekinzis
A telekinzis a dolgok tudomnyosan megmagyarzhatatlan mozgsa, amit ismeretlen erk okoznak. Telekinzis sorn az ember akaratval, gondolatval, vagy egy kzmozdulattal kpes trgyakat mozgatni.
Telekinzis
A telekinzis a dolgok tudomnyosan megmagyarzhatatlan mozgsa, amit ismeretlen erk okoznak. Telekinzis sorn az ember akaratval, gondolatval, vagy egy kzmozdulattal kpes trgyakat mozgatni.
A termszetben sok fizikai er nem lthat az ember szmra. A szl a tvolban lengeti a fkat, mgneses mezk felmgnesezdtt trgyakat zuttyantanak sszellsra, st, mg a gravitci eri is lthatatlanok az ember szmra. Hogy az ember kpes legyen elmozdtani trgyakat a gondolatai sszpontostsval, azt csak a termszetfltti tartomnyban tekintik rvnyesnek, mivel ez ritkn trtnik, s nem egy irnytott mdon, ami a tudsoknak lehetv tenn, hogy tanulmnyozzk s feljegyezzk. A jelensg nem egy irnytott jelensg az emberekben, nhny jgi lltsa ellenre sem. Az ember nem gy lett megszerkesztve, hogy lehetsget kapjon akaratlagos telekinetikus kpessgekre, s az, hogy ezek egyltaln megtrtnnek, csupn szunnyad kpessgek kvetkezmnyeknt lehetsgesek, amik rviden kivltdnak, tbbnyire egy dhkitrs ksretben.
Az is lehetsges, hogy valaki nmagt levitlja, lebegteti, vagy ms trgyakat mozgasson, s ezek olyan kpessgek, melyek fejleszthetek. ppgy, ahogy telepatikus gondolatfolyamatokat lehet sszpontostani egy clpont fel, az agyhullmok, amelyek lehetv teszik a levitcit vagy trgyak mozgatst, szintn fkuszlhatk. Lnyegt tekintve, az energiknak egy rama sszpontosul a lebegtetni kvnt trgy al, s ha a trgyat mozgatni kell, egyenltlenl. Egy mozgatott trgyat lnyegben egy kiss lebegtetnek, hogy a srlds megsznjn, s azutn kibillentik a kvnt irnyba egy kiss nagyobb levitcival az egyik oldaln. Ez az sszpontostsa testen bell mkdik, de nem gy, ahogy azt a mai orvostudomny elkpzeli. Tulajdonkppen tudatosan ltrehozott mgneses mezn alapszik a jelensg.
Uri Geller sajt lltsa szerint kpes kanalat hajltani s rkat meglltani pusztn a gondolatai segtsgvel. Msok azt lltjk, hogy kpesek tollakat keresztlgurtani az asztalon egyedl az akaratukat hasznlva. A pszichokinetikus er bemutatsra hasznlt bvsztrkkk vltozatossga igen lenygz.
Lssunk egy nyilvnval, s egyben meghkkenten egyszer pldt, amelyet gyakorlatilag brki kiprblhat. A ksrlethez szksges egy varrt. Ha ezt az alkarunk egy sima brfelletre fektetjk, majd az alkarunkat elkezdjk forgatni, hogy a fellet, amelyen a t tallhat egyre inkbb fggleges helyzetbe kerljn, egyszercsak a t legurul, mert a tapadsi er tl kicsi a gravitci ellenslyozshoz. Azonban ha a tre s annak tapadsra koncentrlunk, a forgatsok sorn egyre inkbb kzelednk a fggleges helyzethez, amikor a t leesik. Nhny perc elteltvel megtrtnik a "csoda": a t 180 fokos elforgats sorn sem esik le, vagyis gy tapad, mint a lgy a falon. A ksrlet sikernek csak egy titka van: gy kell tennnk, mintha a t is hozznk tartozna, mint brmely testrsznk; tapadst ugyangy tudjuk befolysolni, mint a pl. a keznket, amikor mozgatjuk.
Msik ksrlet: amikor a tudatunk ms testben mkdik. Krjnk meg valakit, hogy behunyt szemmel llva laztsa el magt. Kzeltsnk tenyernkkel a kzfejhez, s ksztessk arra (gondolatban), hogy emelje fel. Egy kis koncentrls utn keze - tudtn kvl - valban elkezd emelkedni.
| |